...


    Birimlerimiz Â» Tıbbi Birimler Â» Radyoloji Â»   
Radyoloji

radylojii
Sağlık sektörünün bölgesinde öncüsü olma iddiası taşıyan hastanemiz, teşhis basamağının vazgeçilmez bir parçası olan tıbbî görüntüleme hizmetlerini, biyomedikal cihaz teknolojisini yakından takip ederek her geçen gün geliştirmektedir.
 
Hastalarımızın teşhis ve tedavileri için ihtiyaç duyulan ve birer ileri tıbbî teknoloji ürünü olan cihazlarının alım işlemleri çok yakında tamamlanarak hizmete sunulacaktır.
 
 
Röntgen     :
      Hastanemizin röntgen departmanı, çağdaş ve modern cihazlarla donatılmış olup, tüm normal vücut organlarının (kafa, boyun, böbrek, akciğer, kemik vb.) direkt grafilerinin yanı sıra kontraslı tetkikler de yapılabilmektedir. Ameliyat esnasında ve hasta yatak başında film çeken ve ‘C kollu röntgen’ cihazlarımız da mevcuttur. Otomatik banyo cihazı sayesinde çekilen filmler 3-5 dakikada hastalarımıza verilebilmektedir.

 

       Ultrasonografi  :

       Ultrasonografinin teşhisteki yerinin tartışılmazlığı herkesçe kabul edilmiştir.

Stetoskop ile kalbi dinlemek kadar basit ve rahat bir uygulama şekli olan ultrasonografi ile iç organların yapısı ve hastalıklar anında görüntülenebilmektedir. Ultra ses dalgaları ile çalışan ultrasonografinin insan vücuduna hiç bir zararı olmaması bu inceleme tekniğinin önemli avantajlarındandır.
 
         Cihaz sayesinde karaciğer, safra kesesi, böbrekler gibi batın ultrasonografik tetkiklerin yanı sıra yüzeysel incelemeler (tiroid, meme, testis vb.) ve kadın-doğum ile ilgili tüm ayrıntılı ultrasonografik uygulamalar yapılabilmektedir.