T.C.
SAĞLIK BAKANI
DR. FAHRETTİN KOCA
...

İhlal Bildirimi
Satın Alma Ve İhaleler
Hasta Refakat ve Ziyaret Kuralları
Hasta ve Hasta Yakınları Görüş, Öneri
Personel Görüş ve Öneri Formu
Poliklinik Çalışma Listesi
Yerel Basın
Akıllı İlaç Kullanımı
    Birimlerimiz  >  Tıbbi Birimler  >  Evde Sağlık Hizmetleri  >    
Evde Bakım

evdebakimhizmeti

 

         2011 yılından itibaren Şiran halkına hizmet veren Şiran Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri, Türkiye’de bu hizmeti sunan sayılı iller arasında yer almaktadır. 1 ebe, 1 şoför ile hastalarına evlerinde ve aile ortamında hizmet sunmaktadır.

 

 EVDE BAKIM NEDİR?

 

Evde Bakım Hizmeti, yatağa tam bağımlı olan hastaların ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda uzman bir kadro ile sunulmasıdır.

 

Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tedavisinin takibi, uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

 

AMAÇ:

- Tedavinin takibi

- Tahliller

- Heyet raporlarının yenilenmesi

- Tıbbi Bakım ve Rehabilitasyon hizmetlerinin hastanın evinde uygulanması

- Sosyal ve psikolojik destek verilmesi

 

KİMLER FAYDALANABİLİR?

 

Evde Bakım Hizmetleri’nden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar ( örneğin alzheimer, demans, felç gibi... ) yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanamamaktadır.

 

NASIL BAŞVURABİLİRİM?

 

Hastanemiz 511 70 19 numaralı telefonunu arayarak 1120 No’lu dâhili numaradan ya da direk Şiran Aile Hekimlerine başvurunuzu yapabilirsiniz. Gümüşhane Şiran Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri sadece hafta içi mesai saatlerinde ve randevu sistemi ile hizmet vermektedir. İlk olarak hastanın muayenesi aile hekimi tarafından yapılmaktadır. Evde Bakım Hizmetleri’ne kayıt yaptıran hasta yada hasta yakınlarının ikamet ettiği adrese Evde Bakım Ekibi giderek, hastanın genel kontrolünü yapmakta ve Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanıp yararlanamayacağına karar vermektedir. Ayrıca hastanın yara pansumanlarının ve gerekli tetkiklerinin yapılması, sürekli kullanılan ilaçlarının ve tıbbi malzeme heyet raporlarının yenilenmesi Evde Bakım Hizmetleri tarafından yapılmaktadır. İhtiyacı olan hastalarımıza psikolog desteği sağlanmaktadır.

 

 
*Acil durumlarda lütfen 112 Acil Servis’e başvurunuz!

 

Tüm Hakları Saklıdır Akgün Yazılım